Pracowite wakacje w szkole

06-07-2018, 07:56

Uczniowie i nauczyciele już odpoczywają na zasłużonych wakacjach, ale nie oznacza to, że w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ulicy Szkolnej panuje spokój i cisza. Ekipy pracujące przy termomodernizacji budynku korzystają z nieobecności uczniów i spieszą się, aby zdążyć przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Szkolne klasy i korytarze są teraz placem budowy. Ściany są pokryte bruzdami, w których układana jest instalacja elektryczna. Zdemontowano wszystkie kaloryfery, robotnicy usuwają stare instalacje. Sale lekcyjne służą teraz jako składy dla elementów nowej instalacji, która ma być w nich zamontowana.

W całym obiekcie trwa jednoczesna wymiana instalacji elektrycznej i instalacji c.o. Prace są prowadzone równolegle przez niezależne ekipy. Wykonano także pomiary stolarki okiennej – w tej chwili trwa produkcja okien. Jednocześnie trwają prace przy wymianie wentylacji na basenie.

Roboty przebiegają planowo i zgodnie z harmonogramem.

Projekt pn. „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łęcznej” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i środków własnych Gminy Łęczna.