Międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus + „Już dziś zaplanuj swój sukces”

13-11-2017, 09:55

Od 1 października 2017 r. do 31 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej realizowany będzie międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus + „Już dziś zaplanuj swój sukces”. Wniosek złożony przez szkołę został wysoko oceniony przez eksperta Agencji Narodowej i zajął 16. miejsce w kraju.

Uczestnikami projektu będą uczniowie  w wieku 12-15 lat oraz nauczyciele z 3 szkół partnerskich:
- Kandavas internatvidusskola z Łotwy,
- Osnovna skola Titusa Brezovackog z Chorwacji,
- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej z Polski (koordynator projektu).

W ramach realizacji tego projektu odbyło się już pierwsze Międzynarodowe Spotkanie Projektowe. W czwartek 9 listopada 2017 roku do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej przyjechali nauczyciele z Chorwacji i Łotwy. Na miejscu zostali powitani przez dyrekcję szkoły, mieli okazję zaprezentować własne placówki oraz obejrzeć szkołę w naszym  mieście.

Ważnym elementem wizyty było spotkanie z władzami Łęcznej. Dyrektorzy i nauczyciele ze szkół partnerskich zostali przyjęci przez Burmistrza Łęcznej Pana Teodora Kosiarskiego. Goście mieli okazję poznać historię naszego miasta oraz dowiedzieć się na temat jego funkcjonowania. Otrzymali również pamiątkowe upominki.

Następnie przedstawiciele placówek partnerskich udali się na spotkanie robocze, aby omówić najważniejsze zagadnienia  związane z realizacją projektu oraz zaplanować najbliższe działania.

Międzynarodowe Spotkanie Projektowe było okazją dla przedstawicieli grona pedagogicznego do poznania partnerów projektu oraz  podjęcia ważnych ustaleń. Zebrane przez gości informacje o Łęcznej zostaną przedstawione w szkołach w Chorwacji i na Łotwie, co pozwoli na promocję naszego miasta i regionu poza granicami kraju.