Pierwsze mecze już po wakacjach - budujemy boisko

09-07-2013, 12:38

W Łęcznej powstaje boisko sportowe przy ul. Marszałka Piłsudskiego. Będzie nowoczesne i funkcjonalne, a dzięki sztucznemu oświetleniu pogramy na nim w siatkówkę czy koszykówkę do późnego wieczora.

Początkowo boisko miało powstać za „Sosenką”. Teren ten wybrano, ponieważ na części asfaltowej powierzchni nie trzeba by było wykonywać podbudowy. Dlatego cały koszt boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, ogrodzeniem i łapaczami piłek wyniósłby około 300 tys. zł. Na tę inwestycję nie zgodziła się jednak część współwłaścicieli terenu, mimo że było to zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego.

Wtedy zapadła decyzja o budowie nowoczesnego boiska kilkadziesiąt metrów dalej na szkolnym terenie gimnazjum. Koszt miał być znacznie wyższy z uwagi na potrzebę usunięcia podziemnych kolizji okablowania, przebudowy kanalizacji deszczowej, wykonania podbudowy boiska, doprowadzenia energii, a także budowy oświetlenia. Wstępnie mówiono o 600 tys. zł. Po przetargu już wiemy, że wykonawcą inwestycji została firma „MARTINEX” oferując za wykonanie usługi stawkę 486.081,81 złotych. Dodatkowo pozyskanych zostanie 170 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej, co znacznie obniży koszt, jaki ostatecznie poniesie gmina Łęczna.

Planowane przy Gimnazjum nr 1 w Łęcznej boisko będzie obiektem wielofunkcyjnym, o wymiarach 22x44 m. Znajdą się na nim boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, ale będzie można grać także w piłkę nożną. Nawierzchnia zostanie wykonana z poliuretanu. Obiekt będzie ogrodzony i odwodniony. Przewidziano nowoczesne oświetlenie hybrydowe, dzięki któremu mecze i treningi będzie można organizować także po zmroku.

Boisko powstanie do końca sierpnia.